Banner Engineering Corporation SLLCP23-1470-B16
Part No.:
SLLCP23-1470-B16
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Light Curtains
Package:
Datasheet:
SLLCP23-1470-B16.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 23MM
Shipping
SLLCP23-1470-B16 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
EZ-SCREEN LS
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Protection:
Finger/Hand
Detection Capability:
23mm
Protective Height:
1470mm
Number of Beams:
Beam Pitch:
Operating Range:
0.1m ~ 12.0m
Features:
Blanking
Ingress Protection:
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Operating Temperature:
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Reset All
Search Similar
Result:
SLLCP23-1470-B16 FAQ
1. How to order SLLCP23-1470-B16 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SLLCP23-1470-B16 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLLCP23-1470-B16?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)