SL POWER / Advanced Energy SLE65S1203F01
Part No.:
SLE65S1203F01
Datasheet:
SLE65S1203F01.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 65W
Shipping
SLE65S1203F01 Specifications
Series:
SLE65 (65W)
Form:
Desktop (Class I), Desktop (Class II)
Input Type:
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
5.4A
Power (Watts):
65 W
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
IEC 320-C6, IEC 320-C14, IEC 320-C18
Features:
Size / Dimension:
4.92" L x 2.44" W x 1.34" H (125.0mm x 62.0mm x 34.0mm)