SL POWER / Advanced Energy SLE36S1203B01
Part No.:
SLE36S1203B01
Datasheet:
SLE36S1203B01.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W
Shipping
SLE36S1203B01 Specifications
Series:
SLE36 (36W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
3A
Power (Watts):
36 W
No Load Power Consumption:
75mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:
39.4" (1.00m)
Size / Dimension:
3.81" L x 1.30" W x 1.99" H (96.7mm x 33.0mm x 50.5mm)