SL POWER / Advanced Energy SLE24S4803B01
Part No.:
SLE24S4803B01
Datasheet:
SLE24S4803B01.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 24W
Shipping
SLE24S4803B01 Specifications
Series:
SLE24 (24W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
48V
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
24 W
No Load Power Consumption:
75mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Size / Dimension:
3.46" L x 1.18" W x 2.24" H (88.0mm x 30.0mm x 57.0mm)