SL POWER / Advanced Energy SLE18S1203B01
Part No.:
SLE18S1203B01
Datasheet:
SLE18S1203B01.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Shipping
SLE18S1203B01 Specifications
Series:
SLE18 (18W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
1.5A
Power (Watts):
18 W
No Load Power Consumption:
75mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 45°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:
70.9" (1.80m)
Size / Dimension:
3.46" L x 1.18" W x 2.24" H (88.0mm x 30.0mm x 57.0mm)