SL POWER / Advanced Energy SLE12S1803B01
Part No.:
SLE12S1803B01
Datasheet:
SLE12S1803B01.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 11W
Shipping
SLE12S1803B01 Specifications
Series:
SLE12 (12W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
18V
Current - Output (Max):
600mA
Power (Watts):
11 W
No Load Power Consumption:
75mW (Max)
Operating Temperature:
-5°C ~ 45°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Size / Dimension:
2.99" L x 1.19" W x 1.90" H (76.0mm x 30.3mm x 48.2mm)