Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. SLDA72-0R900G-31TF
Part No.:
SLDA72-0R900G-31TF
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
SLDA72-0R900G-31TF.pdf
Description:
MULTILAYER LTCC ANTENNA, 858~928
Shipping
SLDA72-0R900G-31TF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
SLDA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Bluetooth
Frequency Group:
Frequency (Center/Band):
900MHz
Frequency Range:
Antenna Type:
Chip
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
2.7dBi
Power - Max:
3 W
Features:
LNA, Filter
Termination:
Solder
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.039" (1.00mm)