Pepperl+Fuchs, Inc. SLCT30-1200-R
Part No.:
SLCT30-1200-R
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs, Inc.
Datasheet:
SLCT30-1200-R.pdf
Description:
PHOTOELECTRIC SAFETY
Shipping
SLCT30-1200-R Specifications
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs, Inc.
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Protection:
Hand/Arm
Detection Capability:
30mm
Protective Height:
1200mm
Operating Range:
0.2m ~ 8.0m
Features:
Ingress Protection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature:
-35°C ~ 60°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
SLCT30-1200-R FAQ
1. How to order SLCT30-1200-R on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SLCT30-1200-R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLCT30-1200-R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLCT30-1200-R.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)