Pepperl+Fuchs, Inc. SLCS14-400-R
Part No.:
SLCS14-400-R
Datasheet:
SLCS14-400-R.pdf
Shipping
SLCS14-400-R Specifications
Detection Capability:
14mm
Protective Height:
400mm
Operating Temperature:
-35°C ~ 60°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
SLCS14-400-R FAQ
1. How to order SLCS14-400-R on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SLCS14-400-R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLCS14-400-R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLCS14-400-R.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)