Banner Engineering Corporation SLC4R24-320P4
Part No.:
SLC4R24-320P4
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Datasheet:
SLC4R24-320P4.pdf
Description:
SLC4 TYPE 4 SAFETY LIGHT CURTAIN
Shipping
SLC4R24-320P4 Specifications
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
SLC4
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Protection:
Hand
Detection Capability:
24mm
Protective Height:
320mm
Operating Range:
0.1m ~ 2.0m
Features:
Receiver Only
Ingress Protection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
SLC4R24-320P4 FAQ
1. How to order SLC4R24-320P4 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SLC4R24-320P4 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLC4R24-320P4?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLC4R24-320P4.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)