TE Connectivity AMP Connectors SLC2-H30-031
Part No.:
SLC2-H30-031
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Datasheet:
SLC2-H30-031.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN
Shipping
SLC2-H30-031 Specifications
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Protection:
Hand
Detection Capability:
30mm
Protective Height:
310mm
Number of Beams:
16
Beam Pitch:
Operating Range:
0 ~ 12.0m
Operating Temperature:
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
SLC2-H30-031 FAQ
1. How to order SLC2-H30-031 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SLC2-H30-031 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLC2-H30-031?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLC2-H30-031.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)