Magna-Power Electronics SL25-160/480+LXI
Part No.:
SL25-160/480+LXI
Datasheet:
SL25-160/480+LXI.pdf
Description:
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 4 KW 0
Shipping
SL25-160/480+LXI Specifications
Voltage - Supply:
480VAC
Number of Outputs:
Voltage - Output:
0 ~ 25VDC
Current - Output:
0 ~ 160A
Size / Dimension:
24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 44.50mm)
Power (Watts):
4000W