Magna-Power Electronics SL160-36/480+LXI
Part No.:
SL160-36/480+LXI
Datasheet:
SL160-36/480+LXI.pdf
Description:
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 6 KW 0
Shipping
SL160-36/480+LXI Specifications
Voltage - Supply:
480VAC
Number of Outputs:
Voltage - Output:
0 ~ 160VDC
Current - Output:
0 ~ 36A
Size / Dimension:
24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 44.50mm)
Power (Watts):
6000W