Magna-Power Electronics SL1500-5.3/480+LXI
Part No.:
SL1500-5.3/480+LXI
Datasheet:
SL1500-5.3/480+LXI.pdf
Description:
PWR SUP 0-1500VDC 8000W 0-5.3A
Shipping
SL1500-5.3/480+LXI Specifications
Type:
Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Supply:
480VAC
Number of Outputs:
Voltage - Output:
0 ~ 1500VDC
Current - Output:
0 ~ 5.3A
Number of Characters:
3.5, 4
Size / Dimension:
24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 43.69mm)
Features:
Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
Power (Watts):
8000W