Magna-Power Electronics SL1500-1.7/UI2+LXI
Part No.:
SL1500-1.7/UI2+LXI
Datasheet:
SL1500-1.7/UI2+LXI.pdf
Description:
PWR SUP 0-1500VDC 2600W 0-1.7A
Shipping
SL1500-1.7/UI2+LXI Specifications
Voltage - Supply:
187 ~ 265VAC
Number of Outputs:
Voltage - Output:
0 ~ 1500VDC
Current - Output:
0 ~ 1.7A
Size / Dimension:
24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 43.69mm)
Power (Watts):
2600W