Magna-Power Electronics SL1250-2/480+LXI
Part No.:
SL1250-2/480+LXI
Datasheet:
SL1250-2/480+LXI.pdf
Description:
PWR SUP 0-1250VDC 2600W 0-2A
Shipping
SL1250-2/480+LXI Specifications
Type:
Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Supply:
480VAC
Number of Outputs:
Voltage - Output:
0 ~ 1250VDC
Current - Output:
0 ~ 2A
Number of Characters:
3.5, 4
Size / Dimension:
24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 43.69mm)
Features:
Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
Power (Watts):
2600W