Magna-Power Electronics SL10-150/UI+LXI
Part No.:
SL10-150/UI+LXI
Datasheet:
SL10-150/UI+LXI.pdf
Description:
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 1.5 KW
Shipping
SL10-150/UI+LXI Specifications
Voltage - Supply:
85 ~ 265VAC
Number of Outputs:
Voltage - Output:
0 ~ 10VDC
Current - Output:
0 ~ 150A
Size / Dimension:
24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 44.50mm)
Power (Watts):
1500W