SiTime SIT1533AC-H5-D14-32.768D
Part No.:
SIT1533AC-H5-D14-32.768D
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT1533AC-H5-D14-32.768D.pdf
Description:
MEMS OSC XO 32.7680KHZ LVCMOS
Shipping
SIT1533AC-H5-D14-32.768D Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT1533
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
32.768 kHz
Function:
Output:
NanoDrive™
Voltage - Supply:
1.2V ~ 3.63V
Frequency Stability:
+75ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.3µA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-SMD (2x1.2)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)