Festo Corporation SIEN-M30NB-PS-K-L
Part No.:
SIEN-M30NB-PS-K-L
Datasheet:
SIEN-M30NB-PS-K-L.pdf
Shipping
SIEN-M30NB-PS-K-L Specifications
Sensing Distance:
0.591" (15mm)
Output Type:
PNP-NO
Material - Body:
Nickel-Plated Brass, Polyester (PBTP)
Voltage - Supply:
10V ~ 30V
Termination Style:
Cable
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C