Samsung Semiconductor, Inc. SI-B8P114250WW
Part No.:
SI-B8P114250WW
Manufacturer:
Samsung Semiconductor, Inc.
Category:
LED COBs, Engines, Modules, Strips
Package:
Datasheet:
SI-B8P114250WW.pdf
Description:
LED MOD LAM-SQ30 WHT RECT 6500K
Shipping
SI-B8P114250WW Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Samsung Semiconductor, Inc.
Series:
LAM-SQ30
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Type:
LED Module
Color:
White, Cool
CCT (K):
6500K
Wavelength:
Configuration:
Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:
1515lm (1364lm ~ 1683lm)
Current - Test:
350mA
Temperature - Test:
50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
30.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:
143 lm/W
Current - Max:
540mA
CRI (Color Rendering Index):
80
Viewing Angle:
145°
Features:
With Connector
Size / Dimension:
259.00mm L x 250.00mm W
Height:
6.60mm