Samsung Semiconductor, Inc. SI-B8A131560WW
Part No.:
SI-B8A131560WW
Manufacturer:
Samsung Semiconductor, Inc.
Category:
LED COBs, Engines, Modules, Strips
Package:
Datasheet:
SI-B8A131560WW.pdf
Description:
LED MOD T WH LNR LGT STRP 6500K
Shipping
SI-B8A131560WW Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Samsung Semiconductor, Inc.
Series:
T
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Type:
LED Module
Color:
White, Warm / White, Cool
CCT (K):
2700K, 6500K
Wavelength:
Configuration:
Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:
1900lm Warm White, 2060lm Cool White
Current - Test:
750mA Warm White, 750mA Cool White
Temperature - Test:
50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
18V Warm White, 18V Cool White
Lumens/Watt @ Current - Test:
141 lm/W Warm White, 153 lm/W Cool White
Current - Max:
CRI (Color Rendering Index):
Viewing Angle:
Features:
Size / Dimension:
560.00mm L x 18.00mm W
Height:
5.80mm