Skyworks Solutions Inc. SI82390AB-AS1
Part No.:
SI82390AB-AS1
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Isolators - Gate Drivers
Package:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
SI82390AB-AS1.pdf
Description:
DGTL ISO 2.5KV 2CH GT DVR 16SOIC
Shipping
SI82390AB-AS1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Package/Case:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Technology:
Capacitive Coupling
Number of Channels:
2
Voltage - Isolation:
2500Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
35kV/µs
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
Pulse Width Distortion (Max):
5.6ns
Rise / Fall Time (Typ):
12ns, 12ns (Max)
Current - Output High, Low:
2A, 4A
Current - Peak Output:
4A
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
Current - DC Forward (If) (Max):
Voltage - Output Supply:
6.5V ~ 24V
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q100
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C