Celduc Inc. SGT9454300
Part No.:
SGT9454300
Manufacturer:
Celduc Inc.
Category:
Solid State Relays (SSR)
Package:
Datasheet:
SGT9454300.pdf
Description:
RELAY SSR
Shipping
SGT9454300 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Celduc Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Chassis Mount
Circuit:
3PST-NO (3 Form A)
Output Type:
AC, Zero Cross
Voltage - Input:
4 ~ 30V
Voltage - Load:
24 V ~ 280 V
Load Current:
50 A
On-State Resistance (Max):
7.5 mOhms
Termination Style:
Screw Terminal
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C