EPSON SG5032CAN 24.000000M-TJGA3
Part No.:
SG5032CAN 24.000000M-TJGA3
Manufacturer:
EPSON
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SG5032CAN 24.000000M-TJGA3.pdf
Description:
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Shipping
SG5032CAN 24.000000M-TJGA3 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPSON
Series:
SG5032CAN
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
24 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.6V ~ 3.6V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)