Panduit Corp SG200S-C0
Part No.:
SG200S-C0
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
SG200S-C0.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLACK 50LB 8.30"
Shipping
SG200S-C0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Super-Grip®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
8.25"
Bundle Diameter:
2.00" (50.80mm)
Width:
0.225" (5.70mm)
Length - Actual:
0.692' (210.80mm, 8.30")