Nearson Inc. SG101N-915
Part No.:
SG101N-915
Manufacturer:
Nearson Inc.
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
SG101N-915.pdf
Description:
RF ANT 915MHZ WHIP STR N CONN
Shipping
SG101N-915 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Nearson Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
915MHz
Frequency Range:
902MHz ~ 928MHz