Knowles Syfer SFSUC0500334MX0
Part No.:
SFSUC0500334MX0
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
SFSUC0500334MX0.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 0.33UF 50V AXIAL
Shipping
SFSUC0500334MX0 Specifications
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
SFSUC
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Current:
10 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
Mounting Type:
Size / Dimension:
0.256" Dia x 0.118" L (6.50mm x 3.00mm)