Knowles Syfer SFSTC5000151MC0
Part No.:
SFSTC5000151MC0
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
SFSTC5000151MC0.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 150PF 500V AXIAL
Shipping
SFSTC5000151MC0 Specifications
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
SFSTC
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
500V
Current:
10 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
7dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Ratings:
Mounting Type:
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.110" L (4.00mm x 2.80mm)