Murata Electronics SFSCE10M7WF05-R0
Part No.:
SFSCE10M7WF05-R0
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Filters
Package:
1715 (4538 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
SFSCE10M7WF05-R0.pdf
Description:
CER FILTER 10.7MHZ FM
Shipping
SFSCE10M7WF05-R0 Specifications
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
SFSCE
Package/Case:
1715 (4538 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
10.7MHz Center
Impedance:
470Ohm
Bandwidth:
325 kHz
Insertion Loss:
6dB
Filter Type:
FM
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.177" L x 0.150" W (4.50mm x 3.80mm)
Height (Max):
0.039" (1.00mm)