Swissbit SFSA480GQ1AA8TO-C-OC-22P-STD
Part No.:
SFSA480GQ1AA8TO-C-OC-22P-STD
Manufacturer:
Swissbit
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
SFSA480GQ1AA8TO-C-OC-22P-STD.pdf
Description:
SSD 480GB 2.5" PSLC SATA III 5V
Shipping
SFSA480GQ1AA8TO-C-OC-22P-STD Specifications
Manufacturer:
Swissbit
Series:
X-66
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Memory Size:
480GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (pSLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
520MB/s
Speed - Write:
450MB/s
Voltage - Supply:
5V
Type:
SATA III
Current - Max:
610mA
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
80.00mm x 22.00mm x 3.60mm