Swissbit SFSA160GM1AO2TO-C-8C-22P-STD
Part No.:
SFSA160GM1AO2TO-C-8C-22P-STD
Manufacturer:
Swissbit
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
SFSA160GM1AO2TO-C-8C-22P-STD.pdf
Description:
SFSA160GM1AO2TO-C-8C-22P-STD
Shipping
SFSA160GM1AO2TO-C-8C-22P-STD Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Swissbit
Series:
X-86M2
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Memory Size:
160GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (pSLC)
Form Factor:
M.2 Module
Speed - Read:
372MB/s
Speed - Write:
223MB/s
Voltage - Supply:
3.3V
Type:
SATA III
Current - Max:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
42.00mm x 22.00mm x 3.58mm