Knowles Syfer SFLMP5000202MX0
Part No.:
SFLMP5000202MX0
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
SFLMP5000202MX0.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 2000PF 500V AXIAL
Shipping
SFLMP5000202MX0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
SFLM
Package/Case:
Axial, Bushing
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
2000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
500V
Current:
10 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
44dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
Mounting Type:
Size / Dimension:
0.236" Dia x 0.502" L (6.00mm x 12.75mm)