Knowles Syfer SFJNC2K00332MX0
Part No.:
SFJNC2K00332MX0
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
SFJNC2K00332MX0.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 3300PF 2KV AXIAL
Shipping
SFJNC2K00332MX0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
SFJN
Package/Case:
Axial, Bushing
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Current:
15 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
Mounting Type:
Size / Dimension:
0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)