Knowles Syfer SFJNC2K00102MC0
Part No.:
SFJNC2K00102MC0
Datasheet:
SFJNC2K00102MC0.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 2KV AXIAL
Shipping
SFJNC2K00102MC0 Specifications
Series:
SFJN
Product Status:
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Current:
15 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
23dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Size / Dimension:
0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)