Knowles Syfer SFJEL2K00472MX0
Part No.:
SFJEL2K00472MX0
Datasheet:
SFJEL2K00472MX0.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 4700PF 2KV AXIAL
Shipping
SFJEL2K00472MX0 Specifications
Series:
SFJE
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Current:
15 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
39dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:
X7R
Size / Dimension:
0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)