Knowles Syfer SFJEC5000683MX1
Part No.:
SFJEC5000683MX1
Datasheet:
SFJEC5000683MX1.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 0.068UF 500V AXIAL
Shipping
SFJEC5000683MX1 Specifications
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
500V
Current:
15 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
Temperature Coefficient:
X7R
Size / Dimension:
0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)