Knowles Syfer SFJEC5000153MX1
Part No.:
SFJEC5000153MX1
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
SFJEC5000153MX1.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 0.015UF 500V AXIAL
Shipping
SFJEC5000153MX1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
SFJE
Package/Case:
Axial, Bushing
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
500V
Current:
15 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
Mounting Type:
Size / Dimension:
0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)