Knowles Syfer SFJEC3K00151MC0
Part No.:
SFJEC3K00151MC0
Datasheet:
SFJEC3K00151MC0.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 150PF 3KV AXIAL
Shipping
SFJEC3K00151MC0 Specifications
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Current:
15 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
7dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Size / Dimension:
0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)