Murata Electronics SFECF10M7FA00S1-R0
Part No.:
SFECF10M7FA00S1-R0
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Filters
Package:
1412 (3531 Metric), 6 PC Pad
Datasheet:
SFECF10M7FA00S1-R0.pdf
Description:
FILTER
Shipping
SFECF10M7FA00S1-R0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
SFECF
Package/Case:
1412 (3531 Metric), 6 PC Pad
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Frequency:
10.7MHz Center
Impedance:
Bandwidth:
Insertion Loss:
Filter Type:
FM
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.136" L x 0.122" W (3.45mm x 3.10mm)
Height (Max):
0.055" (1.40mm)