Knowles Syfer SFCMC5000683MX0
Part No.:
SFCMC5000683MX0
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
SFCMC5000683MX0.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 0.068UF 500V AXIAL
Shipping
SFCMC5000683MX0 Specifications
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
SFCM
Package/Case:
Axial, Bushing
Product Status:
Active
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
500V
Current:
10 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
54dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:
X7R
Size / Dimension:
0.250" Dia x 0.453" L (6.35mm x 11.50mm)