Knowles Syfer SFBMP5000441MC0
Part No.:
SFBMP5000441MC0
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
SFBMP5000441MC0.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 440PF 500V AXIAL
Shipping
SFBMP5000441MC0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
SFBM
Package/Case:
Axial, Bushing
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
440 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
500V
Current:
10 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
20dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Ratings:
Mounting Type:
Size / Dimension:
0.250" Dia x 0.472" L (6.35mm x 12.00mm)