Knowles Syfer SFAAC5000101MC0
Part No.:
SFAAC5000101MC0
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
SFAAC5000101MC0.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 100PF 500V AXIAL
Shipping
SFAAC5000101MC0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
SFAAC
Package/Case:
Axial, Bushing
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
500V
Current:
10 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
4dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Ratings:
Mounting Type:
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)