Panasonic Industrial Automation Sales SF4D-F15-01
Part No.:
SF4D-F15-01
Datasheet:
SF4D-F15-01.pdf
Description:
TYPE 4 FINGER 2150MM IP-67
Shipping
SF4D-F15-01 Specifications
Series:
SF4D
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Protection:
Finger
Detection Capability:
14mm
Protective Height:
150mm
Number of Beams:
15
Beam Pitch:
10mm
Operating Range:
0.8m ~ 12.0m
Ingress Protection:
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, NEMA 13
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
SF4D-F15-01 FAQ
1. How to order SF4D-F15-01 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SF4D-F15-01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SF4D-F15-01?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SF4D-F15-01.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)