Panasonic Industrial Automation Sales SF4B-H24-01(V2)
Part No.:
SF4B-H24-01(V2)
Manufacturer:
Panasonic Industrial Automation Sales
Category:
Light Curtains
Package:
Datasheet:
SF4B-H24-01(V2).pdf
Description:
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Shipping
SF4B-H24-01(V2) Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
SF4B
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Protection:
Hand
Detection Capability:
25mm
Protective Height:
470mm
Number of Beams:
24
Beam Pitch:
20mm
Operating Range:
0.3m ~ 9.0m
Features:
Blanking, Muting Function
Ingress Protection:
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Reset All
Search Similar
Result:
SF4B-H24-01(V2) FAQ
1. How to order SF4B-H24-01(V2) on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SF4B-H24-01(V2) price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SF4B-H24-01(V2)?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)