Panasonic Industrial Automation Sales SF2C-H24-P
Part No.:
SF2C-H24-P
Datasheet:
SF2C-H24-P.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Shipping
SF2C-H24-P Specifications
Series:
SF2C
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Protection:
Hand
Detection Capability:
25mm
Protective Height:
480mm
Number of Beams:
24
Beam Pitch:
20mm
Operating Range:
0.1m ~ 3.0m
Features:
Ingress Protection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
SF2C-H24-P FAQ
1. How to order SF2C-H24-P on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SF2C-H24-P price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SF2C-H24-P?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SF2C-H24-P.
7.How to contact us to get technical supports, such as SF2C-H24-P pin diagram, SF2C-H24-P datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)