Panasonic Industrial Automation Sales SF2B-H24-P
Part No.:
SF2B-H24-P
Datasheet:
SF2B-H24-P.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN HAND 27MM
Shipping
SF2B-H24-P Specifications
Series:
SF2B
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Protection:
Hand
Detection Capability:
27mm
Protective Height:
472mm
Number of Beams:
24
Beam Pitch:
20mm
Operating Range:
0.2m ~ 13.0m
Features:
Ingress Protection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
SF2B-H24-P FAQ
1. How to order SF2B-H24-P on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SF2B-H24-P price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SF2B-H24-P?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SF2B-H24-P.
7.How to contact us to get technical supports, such as SF2B-H24-P pin diagram, SF2B-H24-P datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)