IDEC SF2-90-045-PP-X
Part No.:
SF2-90-045-PP-X
Manufacturer:
IDEC
Category:
Light Curtains
Package:
Datasheet:
SF2-90-045-PP-X.pdf
Description:
957081300 LIGHT CURTAINS
Shipping
SF2-90-045-PP-X Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
IDEC
Series:
SF2-90
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Protection:
Body
Detection Capability:
90mm
Protective Height:
450mm
Number of Beams:
7
Beam Pitch:
Operating Range:
0.2m ~ 15.0m
Features:
Ingress Protection:
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Operating Temperature:
0°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Reset All
Search Similar
Result:
SF2-90-045-PP-X FAQ
1. How to order SF2-90-045-PP-X on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SF2-90-045-PP-X price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SF2-90-045-PP-X?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)