IDEC SE2-35-015-PP-W
Part No.:
SE2-35-015-PP-W
Manufacturer:
IDEC
Category:
Light Curtains
Package:
Datasheet:
SE2-35-015-PP-W.pdf
Description:
957101000 LIGHT CURTAINS
Shipping
SE2-35-015-PP-W Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
IDEC
Series:
SE2
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Protection:
Hand
Detection Capability:
35mm
Protective Height:
150mm
Number of Beams:
8
Beam Pitch:
Operating Range:
4.0m ~ 50.0m
Features:
Muting Function
Ingress Protection:
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Reset All
Search Similar
Result:
SE2-35-015-PP-W FAQ
1. How to order SE2-35-015-PP-W on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SE2-35-015-PP-W price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SE2-35-015-PP-W?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)