CUI Inc. SDM65-24-UD-P5
Part No.:
SDM65-24-UD-P5
Datasheet:
SDM65-24-UD-P5.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
Shipping
SDM65-24-UD-P5 Specifications
Series:
SDM65-UD (65W)
Region Utilized:
International
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
2.71A
Power (Watts):
65 W
No Load Power Consumption:
210mW (Max)
Applications:
Medical
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Size / Dimension:
4.69" L x 2.36" W x 1.42" H (119.0mm x 60.0mm x 36.0mm)