CUI Inc. SDI90-12-U-P5R
Part No.:
SDI90-12-U-P5R
Datasheet:
SDI90-12-U-P5R.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 84W
Shipping
SDI90-12-U-P5R Specifications
Series:
SDI90-U (90W)
Product Status:
Active
Region Utilized:
International
Form:
Desktop (Class I)
Input Type:
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
7A
Power (Watts):
84 W
No Load Power Consumption:
210mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Efficiency:
Level VI
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
IEC 320-C14
Features:
Size / Dimension:
5.94" L x 2.52" W x 1.42" H (151.0mm x 64.0mm x 36.0mm)